Zobacz Spitzkoppe – najpiękniejsze miejsce w Namibii!

Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia? Wiesz… poznajesz kogoś i po 5 minutach czujesz jak gumowy młot amora wali Cię po głowie…. Może to całkiem mocne porównanie, ale tak jest trochę z tym, czego w naszym życiu doświadczamy. Szukasz domu/ mieszkania – wchodzisz do jakiegoś i już w wyobraźni ustawiasz meble po kątach… Słyszysz w radiu piosenkę i w panice szukasz  telefonu, z aplikacją która szybko go rozpozna i zapisze w pamięci nazwę. Z wyjątkowymi, ale wiesz, takimi naprawdę wyjątkowymi miejscami – jest podobnie….
Kiedy więc dojechaliśmy do Spitzkoppe, po naprawdę długiej i ciężkiej drodze, oczy otworzyły nam się szeroko, jak na badaniu okulistycznym.  Zanim wysiedliśmy z auta – już za nim  tęskniliśmy…

spitzkoppespitzkoppe

 

„Dlaaaaczeeego nie wieedzieliśmy wcześniej, że to tu jest taaaak pięknie?” – patrzyliśmy po sobie, szukając logicznych wyjaśnień. Ogromny obszar – całkowicie pusty. Krajobraz jak z innej planety – piaszczysty, miejscami porośnięty roślinami grunt sawanny, przecięty niesamowitymi górami Pontok i górą… Niezwykłą górą Spitzkoppe (1800 m n. p. m.), którą roboczo nazwałam o świecie „Materhorn”, kiedy to promienie wschodzącego słońca stworzyły na jej wierzchołku czerwony kapelusz (to ta góra czołówki Paramount Pictures). Swoją drogą, po powrocie okazało się, że tak właśnie potocznie mówi się tu na nią. Przypadek?

>> ZOBACZ CIĄG DALSZY TEKSTU NA NASZEJ STRONIE >>

Zobacz post Zobacz Spitzkoppe – najpiękniejsze miejsce w Namibii! na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected