Zamek Chęciny i Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Przygody szpitalne już za nami, więc w końcu mamy chwile by zabrać się za kolejną relację z majówki.
Kolejny dzień spędziliśmy zwiedzając zamek w Chęcinach i Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.
Zamek z przełomu XIII i XIV wieku. Do dziś przetrwały jedynie ruiny zamku, które w latach 2013-2015 zostały zrewitalizowane i udostępnione dla turystów.
[…]
Do Pacanowa wybraliśmy się ze względu na znajdujące się w nim Europejskie Centrum Bajki. Już gdy pierwszy raz przeczytaliśmy o nim w zestawieniu najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce 2016 przygotowanym przez dzieckowpodrozy.pl wiedzieliśmy, że musimy się tu wybrać!

Wizytę najlepiej zaplanować na kilka dni wcześniej, rezerwując bilety przez internet. W dniu wizyty możliwa jest jedynie rezerwacja telefoniczna. Jednak pomimo licznych prób nie udało nam się dodzwonić, więc pojechaliśmy w ciemno licząc, że uda nam się dostać jeszcze wolne bilety.

Bilety kupić się udało! Choć po komentarzu Pani z kasy, która stwierdziła, że z małym dzieckiem to bez sensu wchodzić, bo i tak nie będzie pamiętać, pozostał niesmak do tej pory.

Po więcej zapraszam na https://okiemalexa.blogspot.com/2016/05/zamek-checiny-i-europejskie-centrum.html
Zobacz post Zamek Chęciny i Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected