ZAKAUKAZIE – ERYWAŃ

ZAKAUKAZIE – ERYWAŃ

Słuchacze pytają: Kiedy miały miejsce pierwsze wolne wybory? Radio Erewań odpowiada: Gdy Bóg zrobił Ewę z żebra Adama i powiedział mu: wybierz żonę.
Do Armenii wjeżdżamy jadąc z Tbilisi, a pokonanie trasy Tbilisi-Erywań zajmuje nam ok. 7 godzin. Na granicy ruch jest niewielki, ale celnicy są bardzo dokładni. Kupujemy obowiązkowe ubezpieczenie auta i uiszczamy opłatę za przejazdy. Wybieramy górską drogę blisko granicy z Azerbejdżanem, bo alternatywna trasa jest ponoć bardzo słabej jakości. Wybrana droga przechodzi między Armenią a enklawą azerską, w związku z czym momentami jedziemy zaledwie 200 m od granicy wrogiego kraju. Podobno zdarzały się tu w nocy ostrzeliwania aut przez snajperów. Ruch jest bardzo mały. Przejeżdżamy przez tunel między Dilidżanem a Sewanem, po którego przekroczeniu temperatura spada aż o kilka stopni. Ponoć bywa tak, że na obu końcach tunelu panują dwie różne pory roku. Często widzimy przydrożnych sprzedawców niezbyt smacznej, gotowanej, pastewnej kukurydzy.

Więcej przeczytacie na naszym blogu podróżniczo-kulinarnym Obieżysmak!

ZAKAUKAZIE – W BRUDNORÓŻOWYM ERYWANIU

/zakaukazie – erywań / wyjazd do armenii / wyjazd do erywania / pobyt w armenii / pobyt na kaukazie / pobyt w erywaniu / ciekawostki armenia / ciekawostki o kaukazie / ciekawostki o armenii / atrakcje w armenii / atrakcje w erywaniu / atrakcje na kaukazie / atrakcje armenii / atrakcje erywania / atrakcje kaukazu / turystyka na kaukazie / turystyka w armenii / co robić na kaukazie / co robić w armenii / co robić w erywaniu / co zwiedzać na kaukazie / co zwiedzać w armenii / co zobaczyć na kaukazie / co zobaczyć w armenii / co zobaczyć w erywaniu / ciekawe miejsca na kaukazie / ciekawe miejsca w armenii / czy warto jechać do armenii / czy warto zobaczyć armenię / czy warto zobaczyć erywań / zakaukazie / kaukaz południowy / armenia / erywań / ormianie / ararat / erewań /

Zobacz post ZAKAUKAZIE – ERYWAŃ na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected