Z Toronto do Tofino, czyli skąd wziął się pomysł na projekt Love Across Canada

5 tygodni i jeden dzień tyle dokładnie zajęło mi przejechanie 13,344 km z Toronto do Tofino na Wyspie Vancouver i z powrotem. Na mojej drodze spotkałam i sfotografowałam 18 par i każdej z nich zadałam  8 tych samych pytań na temat ich związku i Kanady. Moja podróż zaczęła się na początku kwietnia i jak się szybko okazało kanadyjska zima nie powiedziała jeszcze wtedy ostatniego słowa. W pierwszym tygodniu jazdy samochodem przez Ontario i prerie, temperatura potrafiła spaść do -27’C. Byłam średnio przygotowana na takie okoliczności przyrody, ale zacisnęłam zęby, jechałam dalej i jak mantrę powtarzałam: to jest Kanada,więc musi być zimno. To była jedyna rzecz, która mogła mojej głowie wytłumaczyć kwietniowe mrozy, zamiecie śnieżne i dzięki temu przetrwałam pierwszy tydzień, samotnej jazdy samochodem w zimowych warunkach. Później było już tylko lepiej.

20 sekund
Pomysł na moją samotną podróż narodził się dosłownie 8 miesięcy przed kwietniowymi mrozami. Zjeżdżałam winda na kolejny ślub, który fotografowałam tego lata i poczułam, że nie chcę być fotografem, który wpada w rutynę i nie czerpie przyjemności z tego co robi. Nie wiem jak i skąd nagle w mojej głowie pojawił się pomysł projektu fotograficznego „Love Across Canada”. Po kilkudziesięciu sekundach w windzie wiedziałam, że muszę to zrobić. Było to jedno z tych kilku momentów w życiu, kiedy coś wpada nam do głowy i wraz z pojawieniem się myśli, wiemy że musimy poruszyć wszystko, żeby to zrealizować. Wiedziałam, że nie mogę odtrącić tego pomysłu i przejść do porządku dziennego. Dlatego też jeszcze tego samego wieczora podzieliłam się moim planem z Norbertem, który mu przyklasnął. Wiedziałam, że teraz zależy już tylko ode mnie kiedy i jak go zrealizuję.

Zobacz post Z Toronto do Tofino, czyli skąd wziął się pomysł na projekt Love Across Canada na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Szść lat temu postanowiłam zamknąć swoje, dosyć, poukładane życie w Polsce i przez rok pomieszkać w kraju który ludziom kojarzy się z zimnem, liściem klonowym i pięknymi krajobrazami. Moją przygodę z Kanadą rozpoczęłam w Edmonton, skąd po trzech tygodniach, przeniosłam się do Toronto, gdzie dalej mieszkam. Ciągle szukam nowych wrażeń i bodźców. Jestem uzależniona od podróżowania, fotografowania, a moja lista rzeczy do zrobienia rośnie z każdym dniem. Zapraszam do polubienia 6757km na facebooku i śledzenia co dzieje się w Kraju Klonowego Liścia. A dzieje się sporo! Monika

Could create table version :No database selected