Z małym dzieckiem w góry – Adrszpaskie Skały (Skalne Miasto w Czechach)

Wdarło Ci się kiedyś w głowę jakieś miejsce (zobaczone gdzieś na zdjęciu, w Internecie) tak mocno, że postanowiłeś ułożyć pod nie cały wyjazd? Niby lekkie szaleństwo, ale jeśli leży całkiem w zasięgu i apetyt na nie możesz całkiem szybko zaspokoić… ?
Na szczęście od gotyckiej bramy, wkomponowanej w zniewalająco piękne Adrszpaskie Skały, dzieliło nas jakieś sto kilkadziesiąt kilometrów, kilka rzek i lasów. To właśnie ona wpadła nam w oko na jednym ze zdjęć, gdzieś w odmętach Instagrama – znaleźliśmy jakiś kąt do spania u czeskich sąsiadów i wyruszyliśmy w drogę…

MIASTO ZAKLĘTE W SKAŁĘ

 

Przekraczając bramy Skalnego Miasta, już po paru metrach masz wrażenie, że pionowo wyrastające przed Tobą skały,  były kiedyś budynkami – pełnymi tarasów i baszt, a wśród nich tętniło życie. Po ścieżkach jeździły konie z zaplecionymi grzywami i pachniało egzotycznymi kwiatami.

Wracając jednak na ziemię, a przynajmniej jej wycinek – Adrszpaskie Skały w Rezerwacie Przyrody Skały Adrszpasko – Teplickie wyglądają jak wyjęte z odległych miejsc (amerykańskich kanionów?).

 

 

Nie musisz jednak biegać po wizy i paszporty, żeby zobaczyć takie przyrodnicze cudeńka. Nie musisz też się specjalnie oddalać z kraju – masyw górski Adršpašskoteplické skály leży po czeskiej stronie Gór Stołowych, bardzo blisko granicy. Trasy wiodą między głęboki wąwozami, wśród najdziwniejszych form skalnych – baszt, mostów, wąskich przejść… Jak w prawdziwym mieście, nad głową wyrastają piaskowe „wieżowce”, których wierzchołki czasami mocno pobudzają wyobraźnię. Raj dla dużych i „plac zabaw” dla mniejszych ;).

>> CZYTAJ DALEJ NA NASZYM BLOGU <<

Zobacz post Z małym dzieckiem w góry – Adrszpaskie Skały (Skalne Miasto w Czechach) na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected