Wiedeń – Kahlenberg

Kahlenberg (po polsku Łysa Góra) znajduje się w granicach administracyjnych Wiednia, ma wysokość 484 m n.p.m. Z tego miejsca Król Polski Jan II Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń z Turkami.
Na wzgórze dojechałam autobusem 38A z przystanku metra Heiligenstadt. Znajduje się tu niewielki kościół św. Józefa prowadzony przez polskich księży. Oczywiście wokół sporo wycieczek z Polski. Na frontowej ścianie kościoła umieszczono trzy tablice upamiętniające słynnych polaków: Króla Jana II Sobieskiego, Papieża Jana Pawła II, Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Piechotą ze wzgórza Kahlenberg do Grinzing

Ta część wycieczki będzie trochę nietypowa. Większość osób wraca do swoich autokarów lub samochodów, ja postanowiłam zejść pieszo ze wzgórza Kahlenberg do dzielnicy Wiednia Grinzing. W okolicy wyznaczono szlaki a zbocza porastają krzewy winorośli. Zapowiada się przyjemny spacer choć w „pocie czoła”, ponieważ jest bardzo gorąco. Początek zejścia wiedzie asfaltową drogą. W pewnym momencie dochodzę do krzyżujących się szlaków i nie bardzo wiem który wybrać. Nie pozostaje nic innego jak własnym paluchem wskazać przypuszczalną lokalizację Grinzing i za tymże paluchem się udać. Ścieżki i widoki były urocze, samo Grinzing również.

Zobacz post Wiedeń – Kahlenberg na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected