Wulkan Fuji i okolice

Pagoda Chureito na tle wulkanu Fuji to jeden z kadrów, który jest kwintesencją Japonii: morze kwitnących wiśni (niestety już przekwitały), najbardziej charakterystyczna japońska budowla i wulkaniczny stożek. Warto tu przyjechać choćby tylko po to, by pocztówkowy widok zobaczyć na własne oczy.

Pagoda jest częścią świątyni Arakura Sengen z której trzeba wspiąć się po blisko 400 schodach na wzgórze, by móc podziwiać przepiękną panoramę. Pagoda Chureito nie jest budowlą historyczną, została wzniesiona w 1963 roku, jako pomnik pamięci ponad 960 ofiar wojennych z pobliskiej miejscowości Fujiyoshida. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli tu przyjedziecie nie będziecie rozczarowani. To jedno z najpiękniejszych i najlepszych miejsc, by we względnym spokoju i z bliska podziwiać górę, którą Japończycy zachwycają się od tysiącleci.

Więcej o Japonii
przeczytasz na naszym blogu – idziemydalej.pl

Zobacz post Wulkan Fuji i okolice na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Hej, zapraszam na bloga http://idziemydalej.pl/ gdzie opisujemy nasze podróże zarówno te dalekie na inne kontynenty, jak i te bardzo bliskie po Polsce i najbliższej okolicy.

Could create table version :No database selected