Wrocławskie FLOW

Europejska Stolica Kultury to europejskie miasto wybrane przez Unię Europejską, które w ciągu jednego roku może zaprezentować życie kulturalne miasta, całego regionu i państwa.
Pierwszym Europejskim Miastem Kultury były w 1985 roku Ateny.
W 1999 nazwę zmieniono na Europejską Stolicę Kultury.
W roku 2000 wyjątkowo wybrano aż 9 miast, aby podkreślić wkład miast europejskich w osiągnięcia kultury i cywilizacji światowej, wśród nich znalazł się Kraków.
W tym roku tytuł piastuje Wrocław i Donostia – San Sebastian.

 Wrocławskie Flow

Głównym elementem wieczornego wydarzenia zorganizowanego w przestrzeni między Wyspą Piasek a mostem Pokoju 11 czerwca 2016 roku był niezwykły spektakl dla szerokiej widowni.
W centrum tego widowiska znajdowała się muzyka napisana przez młodych kompozytorów z Niemiec, Polski, Izraela oraz Czech.
Do udziału zaproszone zostały orkiestry i chórzyści z czterech krajów Europy.

Flow - esk2016 - photo-travel (4)

Zobacz post Wrocławskie FLOW na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Mam na imię Marcin. Od 2013 roku prowadzę blog PHOTO-TRAVEL na którym dzielę się moimi pasjami… podróżami i fotografią. Uwielbiam robić zdjęcia. Robię je od lat i jest to coś co z pewnością nigdy mi się nie znudzi. Fotografia w pewien sposób ukształtowała moje spojrzenie na świat. Jest ona odskocznią od codzienności. Drugą pasją, którą mam szczęście dzielić z żoną, są podróże. Pozwalają one doświadczyć tego, o czym czytaliśmy czy oglądaliśmy w telewizji. Są one fantastycznym sposobem na poznanie kultur a przy okazji sprawiają mnóstwo radości.

Could create table version :No database selected