WŁOCHY, CINGUE TERRE

Ostatnio jesteśmy dość monotematyczni i ciągle zachwalamy Wam Hiszpanie. Postanowiliśmy jednak pokazać Wam inny zakątek Europy do którego warto zajrzeć chociaż na chwile.

Włochy CINGUE TERRE

Jak tu trafiliśmy? Przypadkiem!

Z Polski do Bergamo latają tanie linie. Bilety można kupić w naprawdę niezłych cenach! Taniej wyszło nam dolecieć do Bergamo w dwie strony niż pojechać pociągiem do Zakopanego ☺ Na miejscu mieliśmy odebrać zarezerwowany wcześniej samochód i udać się w okolicę malowniczego jeziora Como. Niestety okazało się, że włosi nie uznają naszej karty kredytowej. Dlaczego? Nasza karta kredytowa nie ma wypukłych cyfr. Nie można było też dokonać płatności inną kartą niż tą, której dokonano rezerwacji. Z podobnymi problemami spotkaliśmy się też w innych państwach np. w Austrii nie mogliśmy zapłacić kartą debetową za zakupy, ze względu na to, że miała ona wypukłe cyfry. Wybierając się za granicę warto sprawdzić czy wasza karta kredytowa ma wypukłe cyfry, a debetowa ich nie ma.

 

Do rzeczy jednak.
Na początku lekka panika! Co teraz?! Wszystko mieliśmy opracowane z założeniem poruszania się samochodem. Ogarnęliśmy się jednak szybko. Sprawdziliśmy dostępne dla nas opcje komunikacji i ruszyliśmy pociągiem w stronę przepięknego CINGUE TERRE.
Zobacz post WŁOCHY, CINGUE TERRE na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected