Z wizytą u Olbrzyma – Irlandia Północna

The Giant’s Causeway, czyli Grobla Olbrzyma, to położona na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w hrabstwie Antrim, niesamowita formacja skalna powstała 60 milionów lat temu w wyniku intensywnej aktywności wulkanicznej.

DSC04255

Na południowy-wschód od Grobli znajduje się piękna aleja bukowa – The Dark Hedges. Rodzina Stuart zasadziła drzewa w XVIII wieku. Droga wzdłuż której drzewa są posadzone prowadzi do posiadłości Gracehill House. Ale dziś to nie posiadłość jest atrakcją, ale ogromne, stare drzewa, tworzące tunel nad prostym odcinkiem drogi.

Irlandia Północna, jak i cała zielona wyspa, oferuje naprawdę wiele niesamowitych atrakcji i pięknych miejsc, a niewielkie odległości między nimi sprzyjają weekendowym wyjazdom, pomimo wietrznej i dżdżystej irlandzkiej aury (a może właśnie dzięki niej? :). Mimo tak zdawałoby się krótkiego wyjazdu i typowych, popularnych turystycznych miejsc, które odwiedziliśmy, wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń.

Zobacz post Z wizytą u Olbrzyma – Irlandia Północna na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Gandzia i Piorun - jesteśmy Poznaniakami i razem prowadzimy bloga Podróżozbiór. Aktualnie na rowerach przemierzamy Japonię i Koreę Południową, wyruszyliśmy w grudniu 2017. Na naszej stronie znajdziesz teksty również o Polsce, głównie rowerowych wypadów, ale piesze wycieczki też się znajdą. Pozdrawiamy!

Could create table version :No database selected