USA TRIP 2015: Ile (grubej) kasy poszło na Stany ? Zestawienie !

Dużo osób pytało, ile kosztował nasz wyjazd. Mnóstwo z nich łapie się za głowę, ile pieniędzy chcieliśmy na to wydać. Spotkałam się też z opinią, że to bardzo mało jak na taką podróż. Wszystko tak naprawdę zależy od priorytetów :) A o to zestawienie ! :)

Dzienne wydatki 

Jeżeli chodzi o wydatki „jedzeniowe” to już wszystko zależy od nas. Na początku (póki było auto) robiliśmy zakupy w słynnym Walmarcie i wychodziło na serio tanio. Póżniej pozwalałyśmy sobie na jedzenie w knajpach (bo oszczędzałyśmy na noclegach i przejazdach). W Las Vegas zaszalałyśmy na zakupach i w kasynie (nawet trochę wygrałam!) i dostałyśmy po 10 $ (z czy związane jest zdjęcie i o czym opowiem innym razem :P) Da się i taniej i drożej. Warto pamiętać, że ekipa Busem przez świat, dała radę za 8$ dziennie :)

A przed?

Należy też wspomnieć o wydatkach przed wyjazdem, które zależą już od indywidualnego wyposażenia. Ja musiałam kupić plecak (kocham go całym sercem, kosztował 400 zł), mały śpiwór (w Lidlu za 70 zł) a także potrzebowałam aparatu lub kamery (którą dostałam w prezencie od najlepszego Taty na świecie).

Czy wydaliśmy mało ? Wolne żarty ! Czy za dużo? Wątpię. Niejednokrotnie musieliśmy sobie czegoś odmówić, a chyba najbardziej uciążliwe staje się to wtedy, kiedy jesteś na couchsurfingu i chcesz pokazać swoim hostom, jak wdzięczny jesteś. Kiedy chcesz z nimi wyjść „na miasto”, bo oni bardzo mają ochotę, a ty przeliczasz w głowie czy stać cię na drugie piwo. Kiedy chcesz przebywać z nowo poznanymi ludźmi z hostelu, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi, ale nie stać cię na ich styl imprezowania. To są nieprzyjemne momenty, ale da się z nimi żyć.

….

Dokładne zestawienie na blogu !

Zobacz post USA TRIP 2015: Ile (grubej) kasy poszło na Stany ? Zestawienie ! na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected