Jak udało nam się przeżyć na pustyni

Godzina 6:00. Pod nasz hotel w Wadi Musa podjeżdża bus, którym udamy się na pustynię. Siedzą w nim już pierwsi turyści, a w ciągu najbliższej godziny pojazd zapełni się w 100%. Po drodze zabierzemy jeszcze kilka osób – tym razem miejscowych, którzy tym samym busem jadą do pracy.

Po około dwóch godzinach jazdy zatrzymujemy się u bram Wadi Rum. Tu każdy z nas, indywidualnie, kupuje wejściówkę. Wsiadamy z powrotem do busa i jedziemy dalej, do centrum turystycznego, w którym na każdego z nas czekają kierowcy z kampów, w których nocujemy. Aby mieć pewność, że nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie, kierowca busa już w drodze zbiera od nas informacje o zarezerwowanym noclegu i obdzwania właścicieli z informacją o wiezionych przesyłkach. W „centrum rozładunku turystów” wydaje każdego turystę właściwemu właścicielowi kampu…

Cały artykuł przeczytasz tutaj: http://triplecake.com/jak-udalo-nam-sie-przezyc-na-pustyni/

Artykuł w wersji angielskiej przeczytasz tutaj: http://triplecake.com/en/how-we-survived-on-the-desert/

Film obejrzysz tutaj: https://youtu.be/qJ_-PqHeVlU

Zobacz post Jak udało nam się przeżyć na pustyni na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Lubimy poznawać nowe miejsca i odmienne kultury, doszukiwać się różnic i wyjaśniać je sobie. Lubimy poznawać świat przez kuchnię i smaki. I tymi wrażeniami dzielimy się z Wami.

Could create table version :No database selected