Trekking w Islandii. Jak się przygotować?

Trekking w Islandii. Jak się przygotować?

„Trekking w Islandii może być niezapomnianą przygodą, ale równie dobrze może stać się niezapomnianą katorgą ???? Oczywiście wszystko zależy od odpowiedniego nastawienia oraz… przygotowania!

Pierwszy trekking na wyspie był dla nas czymś zupełnie różnym od wcześniejszych doświadczeń i znajomych wrażeń, jakich można zaznać w górach Środkowej Europy. Wszystko przez to, że pojęcia takie jak „przyroda” oraz „dobra pogoda” nabierają w Islandii zupełnie nowego znaczenia. Wpływają na to głównie skomplikowane warunki atmosferyczne oraz surowe otoczenie przyrodnicze, które dla aktywności na świeżym powietrzu są bardzo istotne. (…)”

„Czy Islandia jest dobrym miejscem na trekking?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ zależy od oczekiwań danej osoby. Z pewnością jest to kraj dla ludzi ciekawych świata oraz tych, którzy są otwarci na nowe doświadczenia (odmienny, niełatwy klimat, surowe krajobrazy).

(…) Niezaprzeczalną zaletą jest górzyste ukształtowanie terenu, dzięki któremu każdy trekking wzwyż powinien przynosić krajobrazową satysfakcję. Islandia jako oceaniczna wyspa z wielu miejsc zaoferuje pogląd na wielką wodę, jako wyspa wulkaniczna – na „kolorowe” zbocza (mchy, porosty, pyły), a jako miejsce występowania lodowców – na czapy śniegu, wodospady oraz rzeki i potoki (…)”

W Duecie po Świecie – Trekking w Islandii. Jak się przygotować?

Zobacz post Trekking w Islandii. Jak się przygotować? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Prowadzimy blog W Duecie po Świecie, gdzie piszemy o wyprawach i podróżach rowerowych oraz trekkingach, sprzęcie i innych krajach.

Could create table version :No database selected