Takie rzeczy tylko w Singapurze – Ogrody przy Zatoce

Ogrody przy Zatoce (Gardens By The Bay) to kompleks ogrodów zajmujący 101 hektarów.

Ogród znajduje się nad zatoką Marina Bay.  Nie dałam rady, nie zdążyłam obejrzeć go całego.

 W Gardens By The Bay obejrzałam trzy najważniejsze miejsca:

     1. Flower Dome  (płatne)
2. Cloud Forest  (płatne)
3. Supertree Grove  (płatne wejście na kładkę)

Flower Dome jest największą szklarnią na świecie. Posadzono tu rośliny z basenu Morza Śródziemnego, Chile, Kalifornii, Południowej Afryki i Australii.

Cloud Forest to olbrzymia szklarnia z 35 metrową budowlą w środku obrośniętą roślinami oraz ze spływającym z niej wodospadem. Wokół zainstalowano pomosty. Najpierw wjeżdżam windą na samą górę a następnie kładkami schodzę na dół. W pawilonie panuje przyjemny klimat. Nie jest tak gorąco jak na zewnątrz a wodospad tworzy przyjemną mgiełkę.

Supertree to metalowo-betonowe konstrukcje przypominające drzewa. Obsadzono je roślinami a wieczorem są pięknie iluminowane. Supertree spełniają też inną rolę – dostarczają deszczówkę i energię elektryczną z zainstalowanych na szczytach baterii słonecznych. Superdrzewa umieszczono w trzech miejscach. Jednym z nich jest Supertree Grove. Właśnie tutaj można przejść się kładką zawieszoną na wysokości 22 m między dwoma drzewami. Na kładkę wjeżdża się windą znajdującą się w jednym z superdrzew. Byłam tam kiedy zaczęło robić się ciemno. Z kładki obejrzałam spektakl światło i dźwięk. Niezapomniane wrażenie.

Zobacz post Takie rzeczy tylko w Singapurze – Ogrody przy Zatoce na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected