Sytuacja kobiety w Maroko

Temat kobieta w Maroko, kobieta w islamie jest wałkowany nieustannie. Często dostaję pytania o to jakie są Marokanki, które miałam okazję poznać, jaka jest ich pozycja, jak się ubierają, czy są one dyskryminowane i zniewolone. A może mają swoje prawa. To nie będzie badanie naukowe czy kulturoznawcze ale osobista opinia na podstawie doświadczenia oraz kilka historii znajomych Marokanek.

Mogę potwierdzić, że w kulturze islamu panie ubierają się najskromniej w porównaniu z innymi kulturami na świecie. Niekoniecznie oznacza to zakrywanie twarzy. W większości przypadków jest to chustka na głowie, noszenie większej ilości ciuchów, luźniejszych kiecek nie obciskających pośladków, ale i strojenie się na specjalne okazje takie jak wesela, w przypadku konserwatywnych rodzin tylko w damskim gronie.

Zobacz post Sytuacja kobiety w Maroko na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Niepoprawna Polka na styku dwóch kontynentów i kultur. Na codzień mieszka na południu Hiszpanii w Granadzie pod Alhambrą skąd podróżuje do Maroka. Absolwentka kierunku artystycznego, graficzka, blogerka marząca także o pracy przy europejskich projektach z dziedziny kultury. Prowadzi bloga podróżniczo – lifestylowego Kropla Arganu.

Could create table version :No database selected