Surrealistyczny Kanion Kolorado

Po trzech dniach w Las Vegas zdążyliśmy zmęczyć się ilością świateł, odgłosem maszyn do gry i falą ludzi przechadzającą się bez większego celu po jego głównej ulicy. Naszym kolejnym kierunkiem był Wielki Kanion Kolorado w stanie Arizona, a dokładnie oddalony o ponad 4 godzin jazdy Grand Canyon National Park. Pełni podekscytowania postanowiliśmy wyruszyć w drogę skoro świt. Ledwo zdążyliśmy zapakować nasze graty do samochodu, a okazało się, że ciśnienie w jednej z opon jest bardzo niskie. Guma jak nic! Na szczęście Vegas, to miasto które nigdy nie śpi i kilkaset metrów dalej znaleźliśmy wulkanizatora, który oczywiście był czynny całą dobę. Po kilkunastu minutach okazało się, że sprawcą braku powietrza była igła od kaktusa, na którą musieliśmy napatoczyć się w czasie naszej drogi do Las Vegas, kiedy przejeżdżaliśmy przez pustynię Mojave. Z nową łatą w jednej z opon ruszyliśmy na wschód, w kierunku Arizony.

Poszukiwanie jedzeniowych perełek

Nieodłączną częścią każdej naszej samochodwej wycieczki po Stanach jest wynajdowanie dinerów, czyli miejsc gdzie można tanio i z klimatem zjeść typowo amerykańskie jedzenie. Im prościej i bardziej lokalnie tym lepiej. Poza tym wiadomo, że głód i brak kofeiny we krwi nie działa dobrze na żadne małżeństwo, zwłaszcza takie które przebywa ze sobą w samochodzie. I tak jadąc autostradą 93 trafiliśmy na Rosie’s Dan Cafe. Była 7 rano, dzień powoli budził się do życia, a my znaleźliśmy jedzeniową perełkę na środku niczego.

Zobacz post Surrealistyczny Kanion Kolorado na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Szść lat temu postanowiłam zamknąć swoje, dosyć, poukładane życie w Polsce i przez rok pomieszkać w kraju który ludziom kojarzy się z zimnem, liściem klonowym i pięknymi krajobrazami. Moją przygodę z Kanadą rozpoczęłam w Edmonton, skąd po trzech tygodniach, przeniosłam się do Toronto, gdzie dalej mieszkam. Ciągle szukam nowych wrażeń i bodźców. Jestem uzależniona od podróżowania, fotografowania, a moja lista rzeczy do zrobienia rośnie z każdym dniem. Zapraszam do polubienia 6757km na facebooku i śledzenia co dzieje się w Kraju Klonowego Liścia. A dzieje się sporo! Monika

Could create table version :No database selected