Subiektywny przewodnik po Fryburgu Bryzgowijskim

Poszukujesz informacji praktycznych odnośnie Fryburga Bryzgowijskiego? Zastanawiasz się, czy warto odwiedzić to miasto, czy lepiej omijać je szerokim łukiem? Nie wiesz jak dojechać do tej części Niemiec, jak się dogadać albo co stamtąd przywieźć? Już pędzę z wyjaśnieniami! Z tego wpisu dowiesz się wielu przydatnych rzeczy, bowiem oddaję w Twoje ręce subiektywny przewodnik po Fryburgu Bryzgowijskim. Mam nadzieję, że pomogę Ci w organizacji wyjazdu i wrócisz z niego zadowolona/y. Gdybyś miał/a pytania, zadaj je w komentarzu lub napisz do mnie prywatną wiadomość. Chętnie Ci pomogę.

O TYM MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM:
Powiem Ci jedno. To może wydawać się śmieszne, ale uważaj dokąd się wybierasz. Są bowiem dwa miasta o podobnie brzmiącej nazwie. Fryburg znajduje się albo na terenie Niemiec, albo na terenie Szwajcarii. Niemiecki nazywany jest właśnie Fryburgiem Bryzgowijskim (niem. Freiburg im Breisgau), a szwajcarski po prostu Fryburgiem (niem. Freiburg im Üechtland). Warto to zapamiętać.

Masz dwie opcje zwiedzania Fryburga Bryzgowijskiego. Albo pojedziesz tam na całkowitym spontanie (czyli bez wcześniejszego zapisywania listy miejsc do odwiedzenia) albo pojedziesz tam, wiedząc co warto zobaczyć. Szczerze? Myślę, że jakąkolwiek z wersji wybierzesz, to miasto przypadnie Ci do gustu.

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ FRYBURG?

Fryburg to miasto, którego chyba nie da się nie lubić. Piękna architektura, niezwykłe miniaturowe kanały, wspaniała katedra, ale przede wszystkim taka niezwyczajna codzienność. Ludzie się do Ciebie uśmiechają, a słońce świeci Ci prosto w twarz. Masz wrażenie, że jesteś w mieście, w którym czas nie jest ważny. Mając porównanie pomiędzy niemieckim miastem, w którym mieszkam, a niemieckim Fryburgiem, widzę różnicę. Być może nie potrafię jej dobrze opisać, być może tego po prostu nie da się zrobić. Fryburg to siedziba promieni słonecznych, szumiącej wody i radosnych mieszkańców. To miasto, którego spokoju musisz doświadczyć na własnej skórze.

Więcej informacji znajdziesz na: http://www.kinganowak.pl/2017/04/subiektywny-przewodnik-po-fryburgu.html

Zobacz post Subiektywny przewodnik po Fryburgu Bryzgowijskim na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Jestem romantyczną duszą, książkoholiczką, (nie)spełnioną podróżniczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści, kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata.

Could create table version :No database selected