Ślizgiem przez Park Prowincjonalny Arrowhead, Kanada

Zima w Toronto, w tym roku, nie wykazała się swoją srogością. Styczeń był mocno zaciągnięty deszczem. Ponoć tylko przez 40 godzin, w całym miesiącu, słońcu udało przebić się zza ciemnych chmur. Luty zawierał w sobie wszystkie pory roku, włącznie z najwyższą zanotowaną temperaturą 15.1’C.

Pomimo tego, że przez większość zimy w Toronto nie było białego puchu na ziemi i było bardziej jesiennie niż zimowo, to niekiedy wystarczy wyjechać za miasto i można nacieszyć swoje oczy czystym śniegiem. Na początku lutego postanowiliśmy uciec nieco od zgiełku i spędzić weekend w Muskoce.

Co to takiego ta Muskoka? Muskoka, to region w Ontario, który oddalony jest około dwie godziny drogi od Toronto i pocięty 1 600 jeziorami. Przez swoją bliskość do największego miasta Kanady, ilość jezior i lasów stał się najbardziej popularnym kierunkiem na weekendowe wypady wśród mieszkańców Toronto i pobliskiego GTA. Rejon ten nazywany jest cottage country co oznacza, że oprócz stałych rezydentów, których liczba waha się w okolicach 60 000, każdego lata przyjeżdża ponad 100 000 osób, które w tej okolicy mają domki letniskowe, na punkcie których Kanadyjczycy po prostu szaleją! Posiadanie swojej małej, letniej posiadłości jest na liście marzeń nie jednego mieszkańca Kraju Klonowego Liścia. Muskoka jest również popularna wśród hollywoodzkich gwiazd. Mając trochę szczęścia można zobaczyć na łódce, albo pobliskiej plaży Toma Henksa, Stevena Spielberga czy Goldie Hawn!

Zobacz post Ślizgiem przez Park Prowincjonalny Arrowhead, Kanada na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Szść lat temu postanowiłam zamknąć swoje, dosyć, poukładane życie w Polsce i przez rok pomieszkać w kraju który ludziom kojarzy się z zimnem, liściem klonowym i pięknymi krajobrazami. Moją przygodę z Kanadą rozpoczęłam w Edmonton, skąd po trzech tygodniach, przeniosłam się do Toronto, gdzie dalej mieszkam. Ciągle szukam nowych wrażeń i bodźców. Jestem uzależniona od podróżowania, fotografowania, a moja lista rzeczy do zrobienia rośnie z każdym dniem. Zapraszam do polubienia 6757km na facebooku i śledzenia co dzieje się w Kraju Klonowego Liścia. A dzieje się sporo! Monika

Could create table version :No database selected