See You later, aligator – Rezerwat Jean Lafitte koło Nowego Orleanu

Po kilku dniach w mieście zatęskniliśmy za naturą i wybraliśmy się na bagna. Pół godziny drogi na południe od Nowego Orleanu, na podmokłych terenach otaczających jezioro Salvador, znajduje się rezerwat Barataria (część większego Jean Lafitte Preserve).

Ze swojej strony gorąco Wam polecamy spacer przepięknym szlakiem Bayou Coquille. W ciągu dwóch godzin spacerku (6 km) dostaniecie przedsmak zróżnicowanego krajobrazu bagien, podmokłych łąk i wolnopłynących rzek (bayou). Bądźcie uważni, nie róbcie hałasu, a mokradła pokażą się wam z najpiękniejszej i najciekawszej strony, Aligatory, wielkie ważki i kurtyny hiszpańskiego mchu, zwieszającego się z cyprysów. I jeszcze te dźwięki natury!

Zobacz post See You later, aligator – Rezerwat Jean Lafitte koło Nowego Orleanu na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Od kilku lat przemierzam wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone: od Los Angeles po Chicago, od Seattle po Florida Keys i od Alaski po Hawaje. Na co dzień mieszkam w Orange County, w południowej Kalifornii. Nie jem mięsa, piję whisky. Mam słabość do amerykańskich superbohaterów, muzyki country i wrestlingu. Wolę rower od samochodu, namiot od hotelu, a lasy i pustynie od wielkich miast. Swoje podróże opisuję na blogu. Moje teksty i fotografie pojawiały się także w Gazecie Wyborczej, Podróżach, miesięczniku Poznaj Świat, oraz w chicagowskim Nowym Dzienniku. Dla portalu Monoloco przygotowuję fotoreportaże i wywiady z podróżnikami. Jeśli interesują Cię Stany Zjednoczone, nie zadowalasz się stereotypami, myślisz o przeprowadzce do Ameryki lub podróży do tego fascynującego, różnorodnego kraju - mój blog jest dla Ciebie!

Could create table version :No database selected