Sandomierz, Krzyżtopór i Baranów Sandomierski

Jakoś już się u nas tak przyjęło, że co roku wydłużamy sobie nieco majówkę i ruszmy zwiedzać Polskę.

W tym roku postanowiliśmy zobaczyć szeroko pojęte okolice Kielc. Pierwszego dnia wyruszyliśmy zwiedzaćSandomierz zatrzymując się po drodze na zamku Krzyżtopór w Ujeździe, a w drodze powrotnej zajrzeliśmy jeszcze doBaranowa Sandomierskiego.
Krzyżtopór – to największa warowna magnacka rezydencja w Polsce. Dziś to urokliwe ruiny, położone nieco na uboczu od popularnych punktów turystycznych. Na zwiedzających czeka sieć korytarzy i podziemnych labiryntów. W czasie zwiedzania nie raz cofaliśmy się trafiając na ślepą uliczkę. Choć w zamku są oznaczone trasy to i tak można się nieco pogubić w plątaninie korytarzy.
Po więcej zapraszam na https://okiemalexa.blogspot.com/2016/05/sandoierz-krzyztopor-i-baranow.html
Zobacz post Sandomierz, Krzyżtopór i Baranów Sandomierski na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected