Roque Nublo

Roque Nublo to druga co do wysokości góra na Gran Canarii mierząca 1813 m n.p.m.
Wejście na górę nie jest żadnym wyczynem ale solidniejsze buty się przydadzą. Samochód zostaje nie na parkingu ponieważ wszystkie miejsca są zajęte ale na poboczu, gdzie też stoi wiele aut.
Naprzeciw parkingu na zgłodniałych czeka budka z hot-dogami, zapiekankami, napojami. Jest też niewielki wybór lokalnych produktów m.in. miody i gigantyczne bezy z migdałami.

Jesteśmy na wysokości 1579 m n.p.m. Stąd do charakterystycznej skały jest tylko 1,1 km. Początkowo szlak wiedzie wygodnym chodnikiem po pewnym czasie zmieniając się w górski szlak. Od tego momentu zaczyna wiać silny, przeszywający wiatr. Zakładam kurtkę. Jest zimno.

Jeszcze tylko jedno krótkie podejście i staję na wielkiej płaskiej skale. Będąc trochę niżej nic ni wskazywało na tak ogromną przestrzeń. Jestem tym zaskoczona, spodziewałam się znacznie mniejszej powierzchni.

Jest mi gorąco, zdejmuję kurtkę. Zmęczyłam się tym krótkim podejściem? Nie. Stoję w prawie najwyższym punkcie wyspy, jest cieplutko i nie ma wiatru. A wokół doskonała widoczność.

 

Zobacz post Roque Nublo na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected