Rapallo – w sąsiedztwie Cinque Terre

Jeżdżąc wzdłuż wybrzeża Włoskiej Ligurii w poszukiwaniu plaż dotarliśmy do bardzo uroczej, mniej znanej miejscowości Rapallo. Od razu pożałowałam, że nie szukałam noclegu właśnie tutaj. Piękne, kolorowe miasto położone nad morzem, z zielonymi górskimi szczytami w tle.

Wybrzeże Rapallo

Zwiedzanie Rapallo warto rozpocząć od spaceru brzegiem morza, od przystani, przez część z przyjemną promenadą wysadzaną palmami, aż do zamku. Wzdłuż wybrzeża znajduje się szeroki wybór pubów i restauracji oraz hoteli, z których roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta i morze.

Na końcu drogi, na małym cyplu nad brzegiem morza, czekać będzie na was mały, ale imponujący XVI-wieczny zamek. Pierwotnie został zbudowany w 1549 r. w celu obrony Rapallo przed piratami. Obecnie służy jako centrum wystawowe. U jego podnóża znajduje się niewielka, ale bardzo klimatyczna plaża. Niestety, przez jej wielkość, ciężko znaleźć dla siebie miejsce.

Zobacz post Rapallo – w sąsiedztwie Cinque Terre na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Cześć! Mam na imię Ania i jestem podróżniczym świrem. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowych ludzi, nowe kultury, poglądy, smaki i zapachy. Od kilku lat realizuję powoli moje podróżnicze marzenia, których z każdym dniem przybywa mi coraz więcej

Could create table version :No database selected