Queenstown – miasto pełne skarbów

Dziś zabieramy Was do Queenstown, które przez wielu jest uważane za najlepsze miasto Nowej Zeladnii. I choć moje serce skradła przepiękna i spokojna Wanaka, to muszę przyznać, że Queenstown jest miastem wyjątkowym.

Miejscowość znajduje się w południowej części Wyspy Południowej i jest przepięknie położone między górami nad brzegiem jeziora Waikato. To chyba najpiękniejsze miejsce nad którym mieliśmy okazję lecieć, a i lądowanie w dolinie między górami jest niezapomniane. Queenstown jest 29-tym pod względem wielkości miastem Nowej Zelandii, nie mylcie z dużym miastem, bo to ma około 14 tys. stałych mieszkańców. Mimo to jest uważane za stolice sportów ekstremalnych.

Zobacz post Queenstown – miasto pełne skarbów na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Jaki jest najlepszy plan na spędzenie Sylwestra? Oczywiście wyjechać na koniec świata i to bez powrotnego biletu! Tak też zrobiliśmy. 27-ego grudnia 2014 roku wsiedliśmy w samolot z Warszawy do Nowej Zelandii. Zabraliśmy ze sobą tylko dwie walizki i garść dobrego humoru! Dzisiaj piszemy dla Was z Auckland. Opowiadamy o swoich przygodach, codzienności imigranta oraz życiu w “wielkim” mieście! Blog w 100% poświęcony Nowej Zelandii (no dobra, jest też ciut o Australii).

Could create table version :No database selected