Pustynia Nagew i Mitzpe Ramon czyli Izrael dla aktywnych

Jak większość z Was zapewne wie, lekarze nie pozwolili mi kontynuować przygody w programie „Wyspa przetrwania”, mimo tego, że czułam się dobrze i chciałam dalej zostać ze swoją grupą. Niestety decyzja medyków była nieodwołalna.

Ruszam w podróż!

Nie minął jednak tydzień od powrotu do Polski i kontrolnych badaniach, a ja już siedziałam w samolocie w drodze do… Izraela. Po ostatnich moich bombowych doświadczeniach z tego kraju (dosłownie! – możesz sprawdzić TUTAJ!) za cel tym razem obrałam naturę, mniej obleganą przez ludzi, która tak jak „Wyspa Przetrwania”, w lipcu, podczas najwyższych temperatur, daje ostro popalić: Pustynia Nagew z kraterem a właściwie poprawnie nazywając Makteszem Ramon i  bliżej Morza Martwego Rezerwatem Ein Gedi z mało popularną jego częścią oazą Wadi Arugot (TUTAJ!).

Zobacz post Pustynia Nagew i Mitzpe Ramon czyli Izrael dla aktywnych na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Gdy byłam małym dzieckiem z wielkim utęsknieniem czekałam na weekend, kiedy mogłam godzinami ogladać programy krajoznawcze. Pasja poznawania świata kiełkowała we mnie, aż urosła do takich rozmiarów, że na miejscu usiedzieć nie umiałam. Mieszkałam i podróżowałam po Chinach, do których często wracam. Jednak najlepiej czuję się w Afryce Równikowej wśród prostych ludzi i dzikiej natury: między Pigmejami plemienia Batwa w Ugandzie, Masajami w Kenii, na dramatycznie niebezpieczny raftingu na Białym Nilu, z szympansami na wyspie Ngamba w Ugandzie czy gorylami górskimi w Parku Wirunga w jego kongijskiej części. W swoich pracach zajmowałam się Koreą Północną, którą już nie raz odwiedziłam.

Could create table version :No database selected