Problemy z ubezpieczeniem w podróży

Przed wyjazdem na 6 tygodni do Stanów, głównie pod naciskiem mamy, zdecydowałam się na wykupienie porządnego ubezpieczenia. Niestety miałam okazję sprawdzić, jak działa ono w praktyce.

Podróżując po Europie zawsze mam wykupioną kartę Euro26. Jednak na pierwszy wyjazd za ocean wykupiłam super ubezpieczenie w Ergo Hestia. Z założenia pokrywać miało ono wszystko, oczywiście bezgotówkowo, łącznie z ubezpieczeniem bagażu, zapewnieniem grupy poszukiwawczej jak się zgubię i przywiezieniem zwłok (nie ma co tego lekceważyć, podstawową rzeczą jest nie robić problemu rodzinie i była to pierwsza rzecz, o jaką zapytała moja siostra ;D).

W Las Vegas (na jakieś 10 dni przed powrotem) zrobiłam sobie coś bliżej nieokreślonego w nogę. Jako że autobus kursujący po mieście kosztował 6$ za 2h (większego zdzierstwa nie widziałam) bardzo dużo chodziłyśmy. Wracając w nocy z kasyna (o tak, wygrałam troszkę dolarków) poczułam ból w kostce, ale niby nic strasznego. Następnego dnia już kulałam, a 8-godzinne spacerki nie pomagały (przecież nie można darować sobie wycieczki po sklepie M&Ms World ;D). Moment kryzysowy przyszedł w Los Angeles, kiedy po naszej wycieczce do St. Monica z plecakami przez wielką plażę łzy cichutko spływały mi z bólu.

Wtedy stwierdziłam, że ok, skoro już zapłaciłam za to ubezpieczenie (a zapomniałam powiedzieć ile – niecałe 500zł w promocji z 600zł), to może warto je wykorzystać.

Telefon nr 1

Więc dzwonie na infolinię, tak jak kazała mi pani, od której kupiłam ubezpieczenie (btw. bardzo miła i niczemu winna). Zorientowałam się, że to jest polski numer, co znaczy, że zapłacę 7 zł za minutę (a oczywiście na początku każą czekać na konsultanta, a hajs leci). Szybko przeliczyłam, że wydam na to jakiś cholerny majątek, rozłączam się i dzwonię na skype do mamy. Próbuję wytłumaczyć co się dzieje, gdzie jestem teraz, gdzie będę za parę godzin (mamy tylko 2 dni w LA i zwiedzać trzeba, nie ma zmiłuj się), że jutro już jadę do San Francisco i żeby zadzwoniła tam i poprosiła o jakieś informacje. Zajęło to dobrą godzinę, aż mama ustaliła, że ktoś do mnie zaraz zadzwoni. Ok, czekam.

Ciąg dalszy na blogu !

 

Zobacz post Problemy z ubezpieczeniem w podróży na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected