Petra praktycznie

Tak, to Petra była głównym powodem, dla którego przyjechaliśmy do Jordanii. I na pewno nie tylko dla nas był to główny punkt, który chcieliśmy w tym kraju zobaczyć. Wiele zorganizowanych wycieczek wprowadza Petrę w swój harmonogram jako jedyne miejsce w Jordanii, do którego wiozą turystów. Dają im zazwyczaj na zwiedzanie kilka godzin, prowadzą przez Siq i do Skarbc. Jeśli jednak chcielibyście wybrać się do Różowego Miasta na własną rękę i zobaczyć w nim więcej niż podczas kilkugodzinnego pobytu, to poniżej podsuwamy garść praktycznych informacji.

Gdzie jest Petra?
Petra ukryta jest w skałach Wadi Musa. Aby się tutaj dostać musimy się kierować do miejscowości o takiej samej nazwie jak dolina, czyli Wadi Musa.

Wejście na teren zwiedzania jest doskonale oznaczone wielką bramą, a kogokolwiek nie spytacie w jakim kierunku iść, to wskaże Wam drogę.

Petra, Centrum turystyczne

Petra, Centrum turystyczne

Niektóre hotele oferują swoim gościom bezpłatną podwózkę i odbiór (shuttle transport) spod bramy centrum turystycznego (Visitor Center). My nocowaliśmy w hotelu (patrz box po prawej), z którego czas przejścia pod bramę spacerowym tempem wynosił 15 minut, a hotel też taką usługę posiadał. Przyznam, że na początku wydało nam się to dziwne, ale już pierwszego dnia, skonani zwiedzaniem w pełnym słońcu i ponad 30-stopniowym upale, sami skorzystaliśmy z tej opcji. To bardzo wygodne ????

Ile to kosztuje?
Petra jest niewątpliwie wielkim skarbem Jordanii, nic więc dziwnego, że każą sobie słono płacić za jej zwiedzanie. Cena biletu wstępu zależy od tego ile czasu chcesz poświęcić na jej oglądanie, ale też od tego na jak długo przyjechałeś do kraju.

Cena za bilet na 1 dzień zwiedzania to 50 JOD, dwa dni – 55 JOD, 3 dni – 60 JOD…

Planujesz podróż i chesz poznać wszystkie informacje praktyczne – kliknij tutaj

Zobacz post Petra praktycznie na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Lubimy poznawać nowe miejsca i odmienne kultury, doszukiwać się różnic i wyjaśniać je sobie. Lubimy poznawać świat przez kuchnię i smaki. I tymi wrażeniami dzielimy się z Wami.

Could create table version :No database selected