Bonjour Paris – praktyczne porady przed wyjazdem do Paryża

Paryż nazywany jest miastem miłości. Pełen romantycznych zaułków, kawiarenek, brukowanych alejek i szerokich bulwarów. To miasto mody, kultury i sztuki. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji go zobaczyć, przygotowałam praktyczne porady, przydatne podczas podróży do francuskiej stolicy ????

Jak dojechać

Aby dostać się do Paryża z Polski możemy skorzystać z ofert tanich linii lotniczych lub Polskich Linii Lotniczych LOT bądź Air France.

W PLL LOT promocyjne ceny oferowane są w środy w ramach kampanii „Szalona Środa”. Bilet można wtedy kupić za około 400 zł (w cenie bagaż rejestrowany). W promocjach AF natomiast, można kupić bilet za 300 zł, gdy lecicie tylko z bagażem podręcznym. Cena wysoka, jeśli porównamy ją z tanimi liniami, plus natomiast taki, że lądujemy na głównym paryskim lotnisku Charles de Gaulle.

Na lotnisko de Gaulle możemy także dostać się linią easyjet z Krakowa. Cena biletu przy podróży z bagażem podręcznym, to na ogół 200-250 zł.

Wizzair i Ryanair dowiozą nas z kolei na lotnisko Beauvais, oddalone od Paryża o około 80 km. Wizzair oferuje swoje loty z Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy, natomiast Ryanair z Krakowa, Warszawy – Modlin i z Wrocławia. Ceny biletów w dwie strony zaczynają się od 78 zł.

Przelot z Warszawy do Paryża trwa 2h 30 min.

Ja do Paryża leciałam Wizzairem właśnie za cenę 92 zł.

Dojazd z lotniska

Zobacz post Bonjour Paris – praktyczne porady przed wyjazdem do Paryża na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Cześć! Mam na imię Ania i jestem podróżniczym świrem. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowych ludzi, nowe kultury, poglądy, smaki i zapachy. Od kilku lat realizuję powoli moje podróżnicze marzenia, których z każdym dniem przybywa mi coraz więcej