Paros – autem po wyspie

Wypożyczamy samochód na jeden dzień aby odwiedzić kilka miejsc na wyspie Paros. Najpierw jadę do Lefkes. Wioska znajduje się w centrum wyspy, jest malowniczo położona na zboczach gór. Jak to na Cykladach – białe domy, wąskie uliczki. Jest ślicznie. Miejscowość okazała się dosyć rozległa. Tak się zaplątaliśmy w zaułkach, że był problem z odszukaniem samochodu. Główna droga biegnie powyżej miejscowości i tam też zostawiliśmy auto. Niestety nie wszystkie ulice pnące się w górę dochodziły do głównej drogi. Przypomniałam sobie, że przechodziłam koło szkoły i dopiero wtedy miejscowo wskazali właściwy kierunek.

Odwiedziłam też Piso Livadi z niewielkim portem a także urokliwą miejscowość Naoussa gdzie na pewnym odcinku domy stoją prawie nad samą wodą a wokół malutkiego porciku rozstawione są stoliki restauracyjne. Naoussa podobała mi się najbardziej z odwiedzonych miejsc na Paros.

Pojechałam jeszcze na Monastiri. Mam na myśli półwysep dość mocno wysunięty w morze. Trzeba jechać tak długo, aż droga skończy się parkingiem. Wychodzi stamtąd kilka pieszych szlaków. Jest mapa i oznaczenia. Z braku czasu przeszłam tylko niewielki odcinek. Ładnie tam było.

Zobacz post Paros – autem po wyspie na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected