Opole i Opolszczyzna – zwiedzanie, gdzie warto jechać?

Zapraszam do ciekawych miejsc do Opola i ogólnie na Opolszczyznę! Nie ukrywam, że już od dłuższego czasu chciałem nieco odczarować opolskie. Zarówno dla siebie, jak i dla Was. Zauważyłem, że często ludzie mówią, iż niezbyt wiele ciekawych miejsc jest w Opolu i okolicach do oglądania. I wydaje mi się, że Opolskie boryka się z podobnym problemem co Śląskie. Ludzie zamiast Śląska, chętniej wydają się wybierać małopolskie, zaś zamiast opolskiego – w dolnośląskie. Koniec z takim myśleniem! W opolskim jest naprawdę wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. I to nie tylko na rowerze! :)

Wybrałem się do Opola na 2,5 dnia. Jedną noc spędziłem w samym Opolu, drugą zaś na trasie, poza miastem. Za główny cel postawiłem sobie zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc w promieniu do 40 kilometrów od Opola. Wystarczająco, aby zobaczyć w miarę dużo, zdążyć wrócić na czas, ale także aby zaproponować Wam w miarę spójną i ciekawą trasę na weekendowy wypad rowerowy. Choć jak zawsze w przypadku moich relacji – rower to tylko środek transportu, który ja wolę najbardziej, jednak jeśli nie czujecie się na siłach, to wiadomo – są inne środki transportu. Grunt to się ruszyć z domu!

Zobacz post Opole i Opolszczyzna – zwiedzanie, gdzie warto jechać? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Podróżuję jak najczęściej jest to możliwe. Rowerem, autostopem, tanimi liniami lotniczymi. Dzielę się przy okazji swoimi relacjami na blogu www.kolemsietoczy.pl ;)

Could create table version :No database selected