Najpiękniejsze drogi w Europie. Subiektywny ranking

Najpiękniejsze drogi w Europie. Subiektywny ranking

„Za najpiękniejsze drogi w Europie zazwyczaj uchodzą te, które zabierają człowieka wysoko w góry (lub przynajmniej przebiegają w ich pobliżu), gwarantując piękne widoki. Nie inaczej będzie w naszym rankingu, choć większa wysokość nie zawsze będzie oznaczała wspanialsze wrażenia. Poniższy post to subiektywna lista bazująca na naszych indywidualnych odczuciach (…).

Co oznacza dla nas „najpiękniejsza”? Z pokonywaniem każdej z dróg wiążą się określone emocje. „Najpiękniejsze” to te, które rozbudziły w nas wyjątkowe odczucia takie jak podziw, fascynację, radość, niedowierzanie, wzruszenie, satysfakcję. Pozwoliły poczuć się wyjątkowo, zaoferowały niecodzienny widok i wywołały dreszcz podniecenia (…).

Poniższy ranking jest NAPRAWDĘ subiektywny. Znajdziesz w nim znane kolarsko-samochodowe rewelacje, ale najpierw (czy też potem) przeczytasz również o miejscach mniej znanych i mniej gloryfikowanych. Co więcej, w pewnych miejscach być może zadziwi Cię kolejność naszych wyborów, ale tak właśnie czasami jest – mniejsza skala w porównaniu z większą wcale nie musi zostawać w cieniu.”

W Duecie po Świecie – Najpiękniejsze drogi w Europie. Subiektywny ranking

Zobacz post Najpiękniejsze drogi w Europie. Subiektywny ranking na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Prowadzimy blog W Duecie po Świecie, gdzie piszemy o wyprawach i podróżach rowerowych oraz trekkingach, sprzęcie i innych krajach.

Could create table version :No database selected