Muzeum Bursztynu w Krakowie

Bursztyn – kamień który kojarzy nam się z Polskim Morzem Bałtyckim. Złocisty kawałek żywicy, który powstał miliony lat temu i w którym do dziś zachodzą procesy twardnienia. Ta sama żywica, którą uciapaliśmy się chodząc, jako dzieci po drzewach przy odrobinie szczęścia stanie się kiedyś pięknym cenionym minerałem.
W Krakowie, w Sukiennicach, miejscu które od wieków kojarzone jest z handlem możemy kupić mnóstwo bursztynowej biżuterii i próbować zachwycić się tym Złotem Północy. Okazuje się jednak, że nie tylko tam możemy pooglądać bursztyny. Minerały te spotkamy także w pobliskim Muzeum Bursztynu przy ul. Św. Jana 2.

Zobacz post Muzeum Bursztynu w Krakowie na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Podróże to jedna z naszych pasji. Dookoła nas jest tyle ciekawych miejsc, że nie warto tylko o nich marzyć. My pokazujemy jak nasze marzenia się spełniają. Na naszym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży. Nasze doświadczenia, opinie i wspomnienia. Prezentujemy miejsca zarówno ciekawe jak i zwykłe, popularne i zapomniane, bliskie i dalekie. Zapraszamy do odwiedzenia Naszego Całego Świata.

Could create table version :No database selected