Mój przewodnik po restauracjach w Valparaíso

DSCN4464 (Large)
W regionie Valparaiso mieszkam już prawie od roku. W tym czasie zjedliśmy z Alvaro dużo jedzenia czym argumentuje moje wystąpienie w roli eksperta. O tak, jeżeli mogę nazwać się ekspertem w jakiejś dziedzinie, napewno będzie to jedzenie. Valparaíso jest rosnącym w popularność kierunkiem turystycznym. Jako ekspert powiem, że swoją zasługę musi mieć w tym też gastronomia. W końcu nigdzie nie zjesz świeższej rybki niż w porcie. Ponadto kryzys ekonomiczny kraju sprawia, że właściciele restauracji bardziej starają się przyciagnąć klienta. Bynajmniej nie wciągają cię za fraki do środka, jak w Grecji. Odświerzają wystrój wnętrza, zmieniaja brzydkie menu, obsługa staje się milsza, a ceny niższe. Tyczy się to oczywiście restauracji o mniejszej randze, bo są takie na wzgórzu Alegre, które o klientów zabiegać nie muszą. Przyjrzymy się tym które oferują najlepsze doświadczenie.

Cafe del Pintor
To tam idę kiedy chcę mieć gwarancję zadowolenia. Nigdy nie zawiodła mnie ani obsługa ( naturalnie mili, czujesz się jak na obwiedzinach u cioci), ceny czy jakość dań. Byłam szczerze zaskoczona odkrywając, że Cafe del pintor znajduje się na pierwszym miejscu rankingu Trip advisor, restauracji w Valparaíso. Nie dlatego, że uważam, że na to nie zasługują. Po prostu jest to miejsce bardzo skromne i myslaam o nim bardziej w katerogii mojego odkrycia. Wysoka jakość i niskie ceny robią swoje.

Czytaj dalej

Zobacz post Mój przewodnik po restauracjach w Valparaíso na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Emilia. 23 lata. Zakochana. Miejsce zamieszkania: przy plaży w Chile. Właścicielka trzech, włochatych niedźwiedzi, które miały być psami. Studiowałam filologię angielską w Krakowie - więcej wyniosłam z pracy w Londynie. Teraz uczę się chilijskiej wersji hiszpańskiego, której za cholerę nie rozumieją w Hiszpanii, po. Kocham pisać i jara mnie życie. W przyszłości chcę wydać książkę, którą przeczyta ktoś poza moimi rodzicami.

Could create table version :No database selected