Melaka, Malezja. Co i jak zwiedzać?

Melaka, Malezja. Co i jak zwiedzać?

Melaka, Malezja. Co i jak zwiedzać? Malacca to najbardziej kolorowe miasto Malezji. Kiedyś stolica handlu strzegąca przesmyku pomiędzy Półwyspem Malajskim a Sumatrą, dziś turystyczna atrakcja, która przyciąga zwiedzających z całego świata. Kolorowe uliczki, zabytki architektury kolonialnej oraz niezliczona ilość sklepików, barów i restauracji sprawiają, że w Melace nie można się nudzić. Spędziliśmy tu kilka dni, odpoczywając i przechadzając się po uliczkach starego miasta, tak odmiennego od reszty miast w Malezji.

Co zwiedzać

Polecamy przede wszystkim zachodnią część miasta (po lewej stronie od Melacca River) wraz z Masjid Kampung Kling, Cheng Hoon Teng Temple, Jonker Walk oraz licznymi budynkami (czytaj kafejkami i sklepami z kosmicznymi antykami) czasów kolonializmów.

Po wschodniej stronie standardowo Dutch Square wraz z Christ Church, brama oraz wzgórze z ruinami St. Paul’s Church oraz brama A Famosa,  czyli pozostałość po portugalskim forcie.
Warto też udać się na dzienny i nocny spacer wzdłuż Melacca River, zatrzymać się w jednej z bulwarowych kafejek i napić się co kto lubi.

Zobacz post Melaka, Malezja. Co i jak zwiedzać? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

zadekowaliśmy się w Melbourne na 4 lata; robimy doktorat i zwiedzamy różne kąty, ile się tylko da

Could create table version :No database selected