Marzenia? A po co mi one?

Kiedy mówię o marzeniach, myślę, co chciałbym jeszcze zobaczyć, gdzie chciałbym jeszcze pojechać. To wszystko przez moją ciekawość świata i życia na nim. Szukałem sposobu, aby zaciekawić moich słuchaczy od samego początku mojego wykładu na Akademii Młodych Serc przy Politechnice Opolskiej. Prelekcje motywacyjne to wysoko postawiona poprzeczka. Przekonać do siebie tych, dla których, będąc w moim wieku, szczytem marzeń było wyjechać do Niemiec, Czechosłowacji na Węgry, a już samo otrzymanie paszportu było przełomowym wydarzeniem. Przygotowanie się do spotkania dało mi szansę uświadomić sobie, spisać i pokazać, jak realizuję swoje marzenia.

oderwany-prelekcje-stachowiak-mariusz
prelekcje-motywacyjne-stachowiak-mariusz

Po co mi są te marzenia?

Kontrowersyjnie być może  zabrzmi odpowiedź, ale zdecydowanie po nic. Po prostu, aby je spełniać i cieszyć się na samą myśl o ich realizacji. Na pytanie z cyklu: „po co tam jadę?” odpowiadam, że właśnie po to, aby spełnić swoje marzenie, bo wolę pojechać i jeden raz coś zobaczyć, niż setki razy o tym słyszeć. Nie przepadam za ludźmi, którzy krytykują czyjeś marzenia. A takich nie brakuje. Nikt nie ma do tego prawa, bo marzenia są święte! Jeśli ktoś chce jechać zobaczyć słonia na wolności albo pochodzić po pustyni – niech jedzie i realizuje swoje marzenia. Ważne, że zamienia je na cel!

spotkania-podroznicze-stachowiak-mariusz

Czym są marzenia?

To myśli, ulotne jak te balony na niebie. Wielkie, że trudno je objąć wzrokiem, ale już za chwilę odlatują w dal, stając się małymi jak ziarna grochu. Niezobowiązujące słowa, niczym piach na pustyni, przesypujący się między palcami lub zwiewany przez wiatr. Nie można być tylko być marzycielem, trzeba być wizjonerem. Takim jak Ci, którzy patrząc na ptaki, nie czekają aż wyrosną im skrzydła, tylko zrobią wszystko, aby wzbić się do chmur…

birma-fotografia-stachowiak-mariusz

Uwielbiam projektować marzenia.

Robię to od lat, zawsze działa. Nawet, jeśli trzeba sporo czasu. Pulpit na monitorze jest dla mnie nośnikiem wizualizacji mojego marzenia. Znajomi mówią, że jeśli chce się zobaczyć, co planuje oderwany to ….

Zobacz post Marzenia? A po co mi one? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected