Marfa – tajemnicze światła nad pustynią, Rolling Stones i najmniejszy sklep Prady

Maleńka Marfa leży w południowo-zachodnim narożniku Teksasu. „Tylko” 300 km na wschód od El Paso i 600 km na zachód od stolicy stanu, Austin. Jedyne, co oddziela te tereny od opanowanego przez kartele narkotykowe pogranicza z Meksykiem, to rozległe, dziewicze połacie parku narodowego Big Bend. Zaryzykuję stwierdzenie, że to jedno z najbardziej hipsterskich miejsc w Stanach.

Bracia Coen kręcili tu „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Nietypowa sława miasteczka ściągnęła tu w odwiedziny takie gwiazdy jak Beyonce, Roberta Pattinsona, Natalie Portman, Matthew McConaughey czy Jacka Gyllenhaala.
Co nas przyciągnęło do Marfy? Nie były to zakupy u Prady (o tym za chwilę) lecz tajemnicze światła, które rozsławiły mieścinę wśród wszystkich tropicieli ufo i zjawisk trudnych do wytłumaczenia

Zobacz post Marfa – tajemnicze światła nad pustynią, Rolling Stones i najmniejszy sklep Prady na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Od kilku lat przemierzam wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone: od Los Angeles po Chicago, od Seattle po Florida Keys i od Alaski po Hawaje. Na co dzień mieszkam w Orange County, w południowej Kalifornii. Nie jem mięsa, piję whisky. Mam słabość do amerykańskich superbohaterów, muzyki country i wrestlingu. Wolę rower od samochodu, namiot od hotelu, a lasy i pustynie od wielkich miast. Swoje podróże opisuję na blogu. Moje teksty i fotografie pojawiały się także w Gazecie Wyborczej, Podróżach, miesięczniku Poznaj Świat, oraz w chicagowskim Nowym Dzienniku. Dla portalu Monoloco przygotowuję fotoreportaże i wywiady z podróżnikami. Jeśli interesują Cię Stany Zjednoczone, nie zadowalasz się stereotypami, myślisz o przeprowadzce do Ameryki lub podróży do tego fascynującego, różnorodnego kraju - mój blog jest dla Ciebie!

Could create table version :No database selected