MALAGA, HISZPANIA

Malaga to stolica Costa del Sol czyli Wybrzeża słońca. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Hiszpanii, położone w regionie Andaluzji, na południu Półwyspu Iberyjskiego. Duży port handlowy. Do Malagi wybraliśmy się będąc na listopadowym urlopie w miejscowości Fuengirola – to jeden z kurortów wybrzeża Costa del Sol.

Bez problemu można tutaj dojechać autobusem z głównych kurortów turystycznych.

Czas dojazdu z Fuengiroli do Malagi: około 1h.
Autobusem dojechaliśmy do centrum miasta. Tuż obok przystanku autobusowego znajduje się jeden z najładniejszych parków w Maladze – Paseo Parque. Pomimo, że park znajduje się tuż przy głównej ulicy, znajdziemy tu ciszę i spokój, a także schronimy się od słońca. Dosłownie kilka kroków dalej znajduje się port, do którego warto zajrzeć ;)

Malaga przyciąga turystów m.in pięknymi czystymi plażami, najpopularniejszy jej odcinek to Playa de La Malagueta. Największą atrakcją Malagi jest jednak Zamek Gibralfaro (Castillo del Gibralfaro), aby się do niego dostać musimy wspiąć się pod niemałą górkę (130m.n p.m.). To właśnie tutaj skierowaliśmy swoje kroki, z racji, że nie jesteśmy miłośnikami plażowania. Wspinaczka w pełnym słońcu, nie jest wcale prosta! Jednak na górze znajdziemy miejsce w cieniu aby odpocząć a wysiłek zostaje wynagrodzony widokiem na wspaniałą panoramę miasta.

To co podoba nam się w Maladze, to klimatyczne małe uliczki. To samo urzekło nas rok wcześniej gdy spędzaliśmy wakacje w północnej Hiszpanii. Wąskie uliczki, wspaniała architektura, a w dodatku słońce nawet w listopadzie. W czasie naszego pobytu temperatura oscylowała w granicach 20-24 stopnie. Jak dla nas to idealna temperatura na zwiedzanie.
W Maladze byliśmy zaledwie jeden dzień. Także poza spacerem urokliwymi uliczkami w centrum, wspinaczką na wzgórze Gibralfaro, odpoczynku w parku, sporą część dnia poświęciliśmy na wizytę w Muzeum Samochodów (Museo Automovilístico de Málaga). Muzeum zgromadziło naprawdę bardzo dużą liczbę eksponatów, w dodatku zaprezentowanych na sporej przestrzeni. Wystawa aut została ciekawie połączona razem z wystawą damskich ubrań. Choć muzeum znajduje się z dala od Centrum, warto się tutaj wybrać.
Zobacz post MALAGA, HISZPANIA na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected