Londyn w 1 dzień

W ostatnich latach przybywa coraz więcej miłośników tzw. city break’ów. Krótki weekendowy, czy nawet jednodniowy wypad, pozwala oderwać się od codzienności i naładować akumulatory. Z dobrym planem, przy odpowiedniej mobilizacji można w tak krótkim czasie zrobić i zobaczyć więcej niż mogłoby się wydawać.

Londyn w jeden dzień? Czemu nie!

To z pewnością za mało, żeby dobrze poznać to brytyjską stolicę, ale wystarczająco dużo, żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne, takie jak Opactwo Westminsterskie, London Eye czy Pałac Buckingham.

Londyn to prawdziwa skarbnica średniowiecznych zabytków i historycznych budynków. Prawdopodobnie znajduje się tu więcej zabytków niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie. Każdego roku ponad 17 milionów turystów przyjeżdża do Londynu, aby podziwiać to wyjątkowe miasto.

 

Kiedy w 2006 roku pierwszy raz przylecieliśmy do Londynu miasto od razu nas zauroczyło.
Od tego czasu co kilka lat wracamy tam z wielkim sentymentem. Ostatnim razem odwiedziliśmy Londyn już z Hanią.
Choć docelowo lecieliśmy do Canterbury w hrabstwie Kent, to nie mogliśmy odpuścić sobie odwiedzenia Londynu.

Jeden dzień przeznaczyliśmy na Greenwich (relacja tutaj) i jeden na całodzienny spacer po historycznym centrum Londynu.  W ciągu tego dnia spokojnie odwiedziliśmy główne atrakcje miasta i to z naszą wtedy niespełna trzyletnią córką.

Za punkt wyjścia obraliśmy Dworzec Victoria (Victoria Station) ponieważ jest on dobrze skomunikowany z lotniskami i znajduje się nieopodal głównych atrakcji turystycznych w obrębie centrum miasta.

Top 10 atrakcji turystycznych

przewodnik po londynie_baner

 

1. Opactwo Westminsterskie (Westminster Abbey)

Opactwo Westminsterskie jest jedną z najpopularniejszych, jak i najliczniej odwiedzanych atrakcji w Londynie.
To najważniejsza, obok katedry w Canterbury i katedry św. Pawła w Londynie świątynia anglikańska. Została ona zbudowana na polecenie Edwarda Wyznawcy w XI wieku.  Od tamtej pory odgrywała kluczową rolę w historii Anglii na przestrzeni wieków.  Od chwili jej konsekracji w 1065, opactwo jest miejscem uroczystości koronacyjnych i wiecznego spoczynku najznamienitszych postaci ostatniego tysiąclecia kraju. 28 grudnia 2015 Opactwo Westminsterskie obchodziło swoje 950-lecie.

DSC_6149

 

2. Pałac Westminsterski (Palace of Westminster, Houses of Parliament)

Pałac Westminsterski to miejsce obrad dwóch izb Parlamentu Zjednoczonego Królestwa. Stoi on na miejscu XI-wiecznego pałacu Edwarda Wyznawcy. Obecny kształt całego pałacu to wynik odbudowy z XIX wieku,
gdy cały budynek został wykonany w stylu neogotyckim pod kierunkiem architekta Charlesa Barry’ego. Pałac ma ponad 1000 pomieszczeń, z których najważniejszymi są sale Izby Lordów i Izby Gmin. Jest on miejscem ważnych ceremonii państwowych. Z trzech wież górujących na budynkiem Pałacu Westminster najbardziej znana jest zegarowa. Jej nazwa pochodzi od największego dzwonu na tejże wieży – Big Bena, ważącego ponad 13,5 tony. Zegar jest największym zegarem w Wielkiej Brytanii – średnica każdej tarczy wynosi 7,5 m. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w dla uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II.

DSC_6293

 

Pełna treść na blogu. Zapraszam serdecznie!

 

 

Zobacz post Londyn w 1 dzień na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Mam na imię Marcin. Od 2013 roku prowadzę blog PHOTO-TRAVEL na którym dzielę się moimi pasjami… podróżami i fotografią. Uwielbiam robić zdjęcia. Robię je od lat i jest to coś co z pewnością nigdy mi się nie znudzi. Fotografia w pewien sposób ukształtowała moje spojrzenie na świat. Jest ona odskocznią od codzienności. Drugą pasją, którą mam szczęście dzielić z żoną, są podróże. Pozwalają one doświadczyć tego, o czym czytaliśmy czy oglądaliśmy w telewizji. Są one fantastycznym sposobem na poznanie kultur a przy okazji sprawiają mnóstwo radości.

Could create table version :No database selected