Łódź poza ulicą Piotrkowską

Czasem przyjeżdżam do Łodzi ponieważ to rodzinne miasto mojej mamy. Pamiętam niektóre miejsca sprzed kilkudziesięciu, kilkunastu lat. Niektóre się zmieniły, inne zastygły w oczekiwaniu na swoją kolejkę do zmiany, remontu a może likwidacji czy wyburzenia. To tylko kwestia czasu. Łódź zawsze wydawała mi się takim trochę dziwnym a może nietypowym miastem. Jest bardzo rozległa, niespójna, między dzielnicami są duże niezagospodarowane tereny. Gdyby poprzestawiać budynki jak klocki i ułożyć jeden blisko drugiego to powierzchnia miasta znacznie by się zmniejszyła.

Lubię przespacerować się ulicą Piotrkowską, w przeciągu lat widziałam jak się zmienia, ładnieje. To reprezentacyjna ulica miasta, zresztą była nią zawsze. Lubię popatrzeć na odnowione kamienice, usiąść w kawiarni. Chyba słyszeli o niej wszyscy, nawet ci, którzy nigdy w Łodzi nie byli.

A co jest tuż obok? Jak wyglądają pobliskie uliczki? Zapraszam na spacer po ulicach, zaułkach, podwórkach w pobliżu reprezentacyjnej ulicy miasta. Wystarczy skręcić w najbliższą przecznicę.

Zobacz post Łódź poza ulicą Piotrkowską na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected