Lewa ręka nieczysta

Pewnie słyszałeś radę aby w kraju muzułmańskim nie jeść i nie witać się lewą ręką, bo jest ona nieczysta. To dlatego, że muzułmanie dokonują ablucji przez modlitwą właśnie lewą ręką. Niezbyt dobrze kojarzy im się sięganie nią po jedzenie. A nam wydaje to się zbyt zabobonne. Nieprawdaż? A co jak ktoś jest leworęczny? Nie jesteśmy pewni czy to fakt czy mit.

Do napisania o tym skłonił mnie obrazek jaki wrzuciła na swój fanpage sama wielka pani autorytet od podróży i poznawania kultur – Martyna Wojciechowska. Mnie to bardzo ździwiło. Na obrazku ostrzega, że w islamie lewa ręka jest nieczysta i uważaj, byś jej nie użył. Nie podaje o jaki islamski kraj jej chodzi. Pewnie miała na myśli wszystkie do jednego wora. Ale każdy kto zna wyraźnie pozna po strojach, że wszystkie postaci na obrazku są z… Maroka. To jakaś sugestia? Jeśli tak, to muszę się z nią rozprawić.

Zobacz post Lewa ręka nieczysta na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Niepoprawna Polka na styku dwóch kontynentów i kultur. Na codzień mieszka na południu Hiszpanii w Granadzie pod Alhambrą skąd podróżuje do Maroka. Absolwentka kierunku artystycznego, graficzka, blogerka marząca także o pracy przy europejskich projektach z dziedziny kultury. Prowadzi bloga podróżniczo – lifestylowego Kropla Arganu.

Could create table version :No database selected