Laos, Nam Ha, obóz w dżungli

Laos, Obszar Chroniony Nam Ha – dziś czas na kolejną część opowieści o trekkingu w dżungli. Jeśli ktoś przegapił, proszę bardzo, oto część pierwsza.

Po wizycie w wiosce Ban Namgoy czekało nas jeszcze około 5 km marszu do nocnego obozowiska w dżungli. Droga wiodła wzdłuż rzeki. W takich miejscach czuje się potęgę przyrody. Wysokie drzewa, gąszcz pnączy, wydawało się, że dżungla walczy z rzeką wdzierając się w nią starymi pniami drzew, zawłaszczając stare mosty, dotykając jej powierzchni pnączami. Zadumałam się chwile nad zerwanym, wiszącym mostem, uznałam że zdecydowanie wolę naszą drogę wzdłuż niż taką przeprawę, choć mogłoby być ciekawie. Nim zdążyłam to pomyśleć nasi przewodnicy zatrzymali się i pokazali nową drogę – czyli w górę na konar drzewa po drabino-moście i dalej przez rzekę po moście. Dwie stalowe liny rozpięte z dwóch stron to poręcze, a pod stopami na nie-wiadomo czym deseczki, raz są, raz nie ma. Chciałaś masz :)

Obozowisko było urocze. Rząd bambusowych szałasów, bambusowa kuchnia, bambusowa toaleta z normalną muszlą, miejsce na ognisko, a tuż nad rzeką stół – oczywiście bambusowy ;-). […] Ciąg dalszy na blogu :)

Zobacz post Laos, Nam Ha, obóz w dżungli na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected