La rossa, la dotta, la grassa… Bolonia

Bolonia to piękne, pełne historii, szalenie fotogeniczne miasto o wspaniałej architekturze  położone w samym sercu regionu Emilia-Romania, założone przez Etrusków 2500 lat temu. Nazwa pochodzi od Bononia, co znaczy „miejsce dobre do życia”.  Mieszkańcy Bolonii są niezwykle przyjaźni.

Dzisiejsze oblicze Bolonii kształtowane jest przez uczelnie i jej studentów. Założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński, jest najstarszym uniwersytetem w Europie. Obecnie na 23 wydziałach studiuje prawie 100 000 studentów.

Bolonia - photo-travel (1)

Bolonia to miasto arkad. Trudno tu dostrzec niebo. Ciągną się one wzdłuż ulic historycznej części miasta.
W sumie jest ich ponad 42 kilometry długości i pozwalają na spacer chroniąc od słońca czy deszczu.

Photo-travel - Bolonia (6)
Znakiem rozpoznawczym Bolonii od zawsze były wieże.
W średniowieczu zbudowano ich mnóstwo, lecz większość z nich została zniszczona.  Dwie z przetrwałych do dzisiaj stały się symbolem miasta – niższa, 48 metrowa Garisenda, oraz wyższa, mierząca 97 metrów Asinelli.

Podczas zwiedzania Torre degli Asinelli, w samym centrum miasta ma się wrażenie jakby weszło się w pułapkę dla turystów.
Photo-travel - Bolonia (9)
Jest to stara, pochylona wieża a podczas wchodzenia balansuje się na wąskich, drewnianych schodach z cienkimi drewnianymi poręczami, ale warto się wspiąć na szczyt aby zachwycić się widokiem na morze czerwonych dachów starożytnego miasta.
Photo-travel - Bolonia (8)                                             Photo-travel - Bolonia (10)
Zobacz post La rossa, la dotta, la grassa… Bolonia na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Mam na imię Marcin. Od 2013 roku prowadzę blog PHOTO-TRAVEL na którym dzielę się moimi pasjami… podróżami i fotografią. Uwielbiam robić zdjęcia. Robię je od lat i jest to coś co z pewnością nigdy mi się nie znudzi. Fotografia w pewien sposób ukształtowała moje spojrzenie na świat. Jest ona odskocznią od codzienności. Drugą pasją, którą mam szczęście dzielić z żoną, są podróże. Pozwalają one doświadczyć tego, o czym czytaliśmy czy oglądaliśmy w telewizji. Są one fantastycznym sposobem na poznanie kultur a przy okazji sprawiają mnóstwo radości.

Could create table version :No database selected