KUCHNIA WŁOSKA – TOSKANIA

Trudno nie kochać włoskiego jedzenia i chyba mało kto nie zgodzi się z tym stwierdzeniem. Włoską kuchnię kocha cały świat, ale przede wszystkim są w niej bezgranicznie zakochani sami Włosi. W trakcie naszej objazdówki po Toskanii i paru innych regionach przekonaliśmy się, że inne kuchnie raczej się tu nie przyjęły. Wszystko, co niewłoskie, jest Włochom obce. I być może kochają modę i śledzą najnowsze trendy, ale na pewno nie w kuchni, gdzie stawiają na tradycję i prostotę.

McDonaldy trudno gdziekolwiek wypatrzeć, nie straszą przy co drugim zjeździe z autostrady jak w innych europejskich krajach. W całych Włoszech tych restauracji jest tylko ok. 450, zaś w innych państwach Unii zamieszkałych przez podobną liczbę ludności naliczymy ich ok. 1200. Co ciekawe, to we Włoszech narodził się popularny już na całym świecie ruch Slow Food. Zaczęło się w 1986 roku od sprzeciwu wobec budowy McDonalda w Rzymie. We Włoszech nie ma także ani jednego Starbucksa, który podobno nawet nie próbował wchodzić na tutejszy rynek, mimo że przyjął się w Hiszpanii czy Francji, które też mogą się poszczycić znakomitą kawą.

Więcej ciekawostek o włoskiej mentalności kulinarnej oraz o tym, czego koniecznie musicie spróbować w trakcie pobytu w Toskanii, znajdziecie na naszym blogu podróżniczo-kulinarnym Obieżysmak!

TOSKANIA – TOPLISTA DEGUSTACYJNA

 

włochy / toskania / kuchnia włoska / kuchnia toskańska / kuchnia toskanii / jedzenie włoskie / jedzenie toskańskie / jedzenie w toskanii / co zjeść we włoszech / co zjeść w toskanii / czego spróbować w toskanii / czego spróbować we włoszech / włoskie potrawy / tradycyjna kuchnia włoska / tradycyjna kuchnia toskańska / restauracje toskanii / restauracje w toskanii / włoskie lody / włoski makaron / włoskie wina / włoskie przepisy / włoskie dania / potrawy toskanii / potrawy toskańskie / dania toskanii / dania toskańskie / gdzie zjeść we włoszech / gdzie zjeść w toskanii / florencja / montefioralle / san gimignano / chianti / val d’orcia /

 

Zobacz post KUCHNIA WŁOSKA – TOSKANIA na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected