Kuala Lumpur (KL) Malezja

Kuala Lumpur (KL) – miasto gdzie spotyka się wschód, zachód i… wschód.  W KL można znaleźć prawie wszystko. Są świątynie wszystkich wyznań, urocze targi z lokalnym jedzeniem (patrz: durian!), nowoczesne centra handlowo – biznesowe (Petronas Towers) oraz zabytki architektury kolonialnej przypominające o historii Malajów i Europejczyków (np. Royal Selangor Club).

Miasto jest bardzo czyste i przyjazne, w czym przypomina Singapur. Znajdziemy tu jednak także trochę chaosu rodem z Tajlandii i Indonezji.
Naszą bazą noclegową w KL jest Geo Hotel. Jest on położony w centralnym miejscu KL, niedaleko historycznych atrakcji miasta, zaraz przy stacji KL Pasar Seni. Metro jest świetnym środkiem transportu w KL ale klimatyzacja daje czadu więc warto mieć pod ręką coś ciepłego do ubrania. Metro w KL to dosyć skomplikowany system. Każda linia to w zasadzie pociąg obsługiwany przez inną firmę, stąd na każdą linię są osobne bilety i osobne automaty do sprzedaży biletów. Trochę nam zajęło żeby się w tym połapać.

Zobacz post Kuala Lumpur (KL) Malezja na blogu autora
Udostępnij

O autorze

zadekowaliśmy się w Melbourne na 4 lata; robimy doktorat i zwiedzamy różne kąty, ile się tylko da

Could create table version :No database selected