Offshore – Kroniki Portowe

Ras Tanura ( po arabsku: رأس تنورة , po angielsku oznacza „cape oven”, po polsku „przylądek piekarnik”). W tej chwili statek, na którym jestem znajduje się jakieś 2 km od tego miejsca – czekamy na wejście do portu w Arabii Saudyjskiej. Jest to najbardziej hardcorowy klimat w jakim kiedykolwiek przyszło mi pracować (i w jakim kiedykolwiek przyszło mi przebywać) – nawet w nocy temperatura nie spada poniżej 36°C. Spędziliśmy tu już 5 dni i spędzimy jeszcze 2 przynajmniej. Wszystko dlatego, że trwa Hadż (pielgrzymka muzułmanów do Mekki, która w tym roku przypada w okresie 21 – 26 września) i w Arabii Saudyjskiej jest coś co nazwać można długim weekendem. W tym roku święto to okryło się złą sławą (nie pierwszy raz zresztą).
Ten post powstaje całkiem spontanicznie. Początkowo chciałem pisać zupełnie o czymś innym. Większość ludzi piszących blogi (ja również) uważa, że najlepiej jest pisać posty „na gorąco” – kiedy przemawiają przez nas emocje. Gdy odkładamy pisanie na później, posty robią się trochę „suche”. I dlatego ten tekst będzie o statkach – a właściwie o życiu na nich. Taki zbiór luźnych przemyśleń i anegdot. Nigdy nie lubiłem opowiadać o pracy, bo uważam, że tak robią tylko rasowi nudziarze. Ale kiedy Wasza praca łączy się w jakiś sposób z podróżami, to czasem coś ciekawego można z tego tematu wyciągnąć. W każdym razie postaram się najlepiej jak potrafię.

Zobacz post Offshore – Kroniki Portowe na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Nazywam się Paweł, a to jest mój blog. Moje życie zawodowe nie jest w żaden sposób związane z turystyką. Prowadzenie bloga traktuję jako hobby. Robię to dla przyjemności – nie dla pieniędzy. Dlatego mam tą wygodę, że nie muszę „produkować” kilku postów w miesiącu i pisać o rzeczach, które mnie zupełnie nie interesują. Lubię ciekawe miejsca, interesujących ludzi i dobre opowieści. Nie lubię zapychaczy, dlatego nie znajdziecie tu wpisów typu: Top 10 – najlepsze plaże na Bali Podsumowanie Roku 2018 Lista miejsc, które chcę odwiedzić przed śmiercią Zainteresowani? To zapraszam – i mam nadzieję, że zostaniecie tu dłużej.

Could create table version :No database selected