Kraków: muzeum Wiesławy Szymborskiej i bursztyny

W Krakowie trafiłam na wyjątkowo brzydką pogodę – wiatr i deszcz. Ponieważ te bardziej znane miejsca już zwiedziliśmy kilkukrotnie postanowiłam poszukać coś w pobliżu Rynku. Zwiedziliśmy Muzeum Wiesławy Szymborskiej i Muzeum Bursztynów.

Szuflada Szymborskiej

I tak trafiliśmy na wystawę poświęconą poetce Wiesławie Szymborskiej a nazwaną „Szuflada Szymborskiej”. Wystawa mieści się w Kamienicy Szołayskich (pl. Szczepański 9).

Nie ma tu wielu pamiątek, i dobrze. Jest trochę przedmiotów odnośnie których sama poetka stwierdziła, że „Zawsze miałam serce do kiczu”. Wśród zbiorów są książki, wyklejanki które sama wykonywała, zdjęcia, stare widokówki. Wystawa choć niewielka, jest ciekawie zaprojektowana. Aby obejrzeć zbiory trzeba zaglądać do szuflad, schowków a nawet przez wizjer w drzwiach.

Jest to wystawa czasowa otwarta do 04.02.2018 r. Wstęp bezpłatny.

Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu – Amber Muzeum znajduje się kilka kroków od Rynku na ul. Świętego Jana 2. Otwierając drzwi wchodzimy najpierw do sklepu z wyrobami z bursztynu. Należy przejść w głąb pomieszczenia i tam dopiero oglądamy wystawę – naturalne bryły bursztynu, przedmioty użytkowe, biżuterię. Wyeksponowano nie tylko naturalny polski bursztyn ale również pochodzący z innych krajów. Można również pogłębić wiedzę na temat obróbki oraz powstania bursztynu. W muzeum w ciepły dzień można usiąść w małym ogródku i napić się kawy.

Wstęp bezpłatny.  Otwarte codziennie w godzinach 9-20.

Zobacz post Kraków: muzeum Wiesławy Szymborskiej i bursztyny na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected