Koszty podróżowania po Kanadzie, czyli na co się przygotować, żeby nie dostać finansowego szoku

Podróżowanie po Kanadzie, nie należy do najtańszych dlatego zanim zdecydujecie się kupić bilet, spakować rzeczy i ruszyć w drogę, to warto rzucić okiem na średnie koszty takiej wyprawy. Oczywiście ile ludzi tyle sposobów na podróżowanie. Opcji jest mnóstwo: drogi hotel, średnio drogie AirBnb, przeciętny motel czy rozbity gdzieś na łonie natury namiot. Podobnie jest z jedzeniem i przemieszczaniem się. Można być naprawdę kreatywnym w tym temacie i tylko nasza wyobraźnia stanowi ograniczenie.

Podróżowanie, poznawanie nowych miejsc stało się moim priorytetem ponad 10 lat temu. To właśnie wtedy uświadomiłam sobie, że przygoda, spotkani na drodze ludzie, widoki, różne smaki i wspomnienia są rzeczami, których nikt mi nie zabierze. Zamiast kupować drogą torebkę wolę poszukać na promocji bilet samolotowy. I nie oceniam, że jedna rzecz jest lepsza od drugiej. Każdy ma ma prawo wyboru. Tak samo jak nie chcę, żeby ktoś oceniał mojego uzależnienia od bycia w drodze czy latania samolotami.

GDZIEŚ POMIĘDZY
Moje podróżowanie jest mocno wypośrodkowane. Nie lubię przepłacać, ale czasami nie żałuję sobie na dobre jedzenie czy rzeczy warte zobaczenia. Jeżeli zaoszczędzę na czymś, to nie czuję się winna, kiedy postanowię, na przykład, wykupić sobie lot hydroplanem czy helikopterem, żeby zobaczyć jakieś miejsce z innej perspektywy.

Zobacz post Koszty podróżowania po Kanadzie, czyli na co się przygotować, żeby nie dostać finansowego szoku na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Szść lat temu postanowiłam zamknąć swoje, dosyć, poukładane życie w Polsce i przez rok pomieszkać w kraju który ludziom kojarzy się z zimnem, liściem klonowym i pięknymi krajobrazami. Moją przygodę z Kanadą rozpoczęłam w Edmonton, skąd po trzech tygodniach, przeniosłam się do Toronto, gdzie dalej mieszkam. Ciągle szukam nowych wrażeń i bodźców. Jestem uzależniona od podróżowania, fotografowania, a moja lista rzeczy do zrobienia rośnie z każdym dniem. Zapraszam do polubienia 6757km na facebooku i śledzenia co dzieje się w Kraju Klonowego Liścia. A dzieje się sporo! Monika

Could create table version :No database selected