Kolacja pod gwiazdami Petry. Opowieść w 4 aktach.

Akt 1. Poznajemy Tareka

„Chcesz zobaczyć Skarbiec z góry? Tam są schody” krzyknął jakiś chłopak przebiegając obok mnie przed Grobowcami Królewskimi. No pewnie, że chcę – pomyślałam. Widziałam kilka zdjęć Skarbca na Instagramie zrobionych przez osoby siedzące gdzieś na szczycie skał i zastanawiałam się, gdzie to jest. I też bardzo chciałam się tam znaleźć.

Tylko jak ja przekonam J.? Za nami kilka godzin zwiedzania Petry w ponad 30-stopniowym upale i pełnym słońcu. Dosłownie przed chwilą obiecałam mu, że już wracamy, że więcej dzisiaj nie będziemy oglądać i chodzić. Jak mam go więc przekonać nie tyle do pozostania na terenie Petry, ile do wejścia na szczyt gór otaczających miasto?

O ile przekonywać J. nie musiałam zbyt długo, to nie powtórzę przekleństw jakich się nasłuchałam wchodząc po schodach. Rzeczywiście, na tyłach grobowców były schody i było ich chyba milion. Wędrówki nie ułatwiało też palące słońce i zero cienia, w którym moglibyśmy się skryć choćby na chwilę.

Po wejściu na szczyt schodów, mieliśmy do pokonania jeszcze całkiem sporą trasę. Na szczęście widoki wynagradzały nam wysiłek w pełnym słońcu. Mijaliśmy miejsca, z których roztaczał się widok na jaskinie gdzieś hen daleko, tam gdzie turyści nie docierają, a gdzie podobno dzisiaj żyją Nabatejczycy, którzy nie chcieli się przenieść do wioski wybudowanej im przez rząd. Po drugiej stronie doliny widzimy Najwyższe Miejsce Poświęcenia, pod nami Teatr, trochę dalej Wielką Świątynię, a gdzieś na horyzoncie urnę stojącą na szczycie Monasteru (dzisiaj tego jeszcze nie wiemy, o tym że to urna powie nam Tarek). Po około 40 minutach mijamy opuszczoną jaskinię oraz stojącą obok niej tekturową kartkę z napisem „view” – musi być już niedaleko…
Cały artykuł (i wszystkie 4 akty) przeczytasz TUTAJ

Zobacz post Kolacja pod gwiazdami Petry. Opowieść w 4 aktach. na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Lubimy poznawać nowe miejsca i odmienne kultury, doszukiwać się różnic i wyjaśniać je sobie. Lubimy poznawać świat przez kuchnię i smaki. I tymi wrażeniami dzielimy się z Wami.