Karty walutowe w Azji. Visa kontra MasterCard.

Karty walutowe w Azji, i nie tylko tam, ale w każdej podróży, to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż gotówka. Poręczny plastik ma jednak również swoje wady, a plastik plastikowi nie równy.

Czy karta MasterCard Kantoru Internetowego Alior Bank i VISA PKO to dobry wybór na pół roku w Azji? 

Jak podróżowało mi się z tymi kartami w Indiach, Laosie, Indonezji, Malezji i Tajlandii? Wygodnie? Wyboiście?

Jakie pułapki zastawiają na Was azjatyckie bankomaty? Dlaczego pozorny brak opłat za każdą transakcję w praktyce okazuje się mniej korzystny niż przyjazne posiadaczowi karty przewalutowanie?

Zrobiłam w terenie. Wyciągnęłam wnioski. Z pewnością bardzo użyteczne dla tych, którzy wolą czasem uczyć się na cudzych błędach ;).

Zobacz post Karty walutowe w Azji. Visa kontra MasterCard. na blogu autora
Udostępnij

O autorze

W sylwestra 2015 roku tuż przed północą kupiłam one way ticket do Indii. Nie miałam sprecyzowanych planów. Jak zwykle chciałam przeżyć przygodę i jak zwykle mi się udało! To nie była moja pierwsza dłuższa wyprawa w pojedynkę. Wierzcie lub nie, ale debiutowałam w wieku 12 lat. Co prawda nie pojechałam wtedy daleko, bo tylko do Francji, ale była to wystarczająco egzotyczna wyprawa jak na tamte czasy i dla dziecka, które dotąd widziało same państwa, których nazwy zaczynały się od "demokratyczna", "socjalistyczna" lub "ludowa". Wtedy postanowiłam, że jak będę duża, to pojadę wszędzie. Do tej pory udało mi się zrealizować to marzenie w 1/4. I oczywiście jadę dalej! :)

Could create table version :No database selected