Kanioning w Wadi Mujib

Rezerwat Wadi Mujib jest najniżej położonym rezerwatem na ziemi, ponieważ znajduje się u wejścia do Morza Martwego. Na jego terenie jest kilka szlaków, w tym Wadi Mujib Siq, którym wybraliśmy się my. Znajduje się on w pięknym kanionie, którego środkiem płynie wartka rzeka. Podczas naszej wycieczki (początek maja 2016) poziom wody nie był wysoki – na początku szlaku sięgał ledwo kostek, w kilku miejscach znajdowały się głębsze odcinki, a woda dochodziła tam maksymalnie do wysokości pasa. Na płytszych odcinkach szczególnie odczuwalny był szybki nurt rzeki, której przekraczanie wymagało nieraz nie lada wysiłku.

Trasa szlaku prowadzi pomiędzy falistymi i strzelistymi ścianami kanionu. Jest bardzo malownicza, a chwilami sprawia wrażenie bajkowej. Beżowo – różowa sceneria przenosi we wspomnieniach do Petry i przejścia prowadzącego do Skarbca. Docierające tutaj światło słoneczne rozświetla ściany kanionu odsłaniając ilustracje, jakie na skałach namalowała natura. Pionowe ściany wiją się i wyginają, jakby okręcał je wartki nurt płynącej tutaj rzeki.

Cały artykuł, informacje praktyczne oraz filmy z kanioningu obejrzysz TUTAJ

Zobacz post Kanioning w Wadi Mujib na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Lubimy poznawać nowe miejsca i odmienne kultury, doszukiwać się różnic i wyjaśniać je sobie. Lubimy poznawać świat przez kuchnię i smaki. I tymi wrażeniami dzielimy się z Wami.

Could create table version :No database selected