Kanion Tary (most), Czarnogóra

Już na wstępie powiem, że Kanion Tary to nasz absolutny numer 1 w Czarnogórze. Fenomenalne widoki, góry i puste drogi. Wszystko czego nam do szczęścia potrzeba. No może czasem jeszcze coś do jedzenia, bo jak człowiek głodny to zły, a jak zły to nawet widoki nie pomagają.

Sporą część powierzchni Czarnogóry zajmują góry. Jednym z najwyższych i najbardziej znanych pasm górskich jest masyw Durmitoru, położony pomiędzy rzekami Komarnica, Piva i Tara. Wysokością podobny jest do Tatr, jednak z wyglądu zupełnie inny. Durmitor jest też zdecydowanie większy. W jego skład wchodzi bowiem, aż 48 szczytów powyżej 2 tys.m n.p.m. i 18 jezior polodowcowych. Już same te cyfry obrazują wielkość Narodowego Parku Durmitor.

Na zwiedzenie całego parku niestety nie mieliśmy czasu. Musieliśmy ograniczyć się do widoków zza okna i Kanionu Tary, a dokładniej mostu na Tarze. Im bliżej celu byliśmy tym piękniejsze były widoki.

Po więcej zapraszam na bloga okiemalexa.pl

Zobacz post Kanion Tary (most), Czarnogóra na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected